Gidiyor musunuz? :(

HESmarka, kurumunuzun ihtiyaç duyabileceği birçok konuda hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için size ulaşabiliriz.

E-İhracat ve E-Ticaret Danışmanlık Hizmetleri

Pazara yeni giren ürün ve hizmetler, her ülkenin kültürü, iletişim dili ve pazarlama fonksiyonlarının farklılık göstermesinden dolayı yerel pazara uygun stratejilere ihtiyaç duyar.

Danışmanlık hizmetlerimiz ile; Türkiye, Avrupa ve Amerika bölge pazarlama hedefleriniz doğrultusunda, mevcut ve potansiyel hedef kitlelerinizi analiz ediyor ve markalarınıza en uygun pazarlama stratejilerini geliştiriyoruz. Reklam ve dijital medya iletişimine de markanızın, sürekli büyüyen dijital platformlarda bilinirliğini sağlamak için maliyet – planlama stratejileriyle rakiplerinin önüne geçme çabalarına ilişkin çözümler sunuyor, takibini ve raporlamasını üstleniyoruz. Aynı zamanda size bu yolculukta danışmanlık haricinde, Almanya ve Amerika şube firmamız nezdinde inhouse operasyonel destek de sağlamaktayız.

E Ticaret ve Pazaryeri Danışmanlığı

Yurtiçi veya yurt dışı hedef pazarda e-ticaret yapmak isteyen firmalar için, pazarlama hedef ve beklentilerine uygun pazaryerlerini bulma ve seçilen online satış kanallarında dükkan açmaları konusunda, uzman kadromuzla danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

Ayrıca Amazon Avrupa ve Amazon Amerika pazar yerlerinde dükkanlarınızın açılışını yapıyor, sizlerle entegre çalışarak markanızın bu pazar yerlerinde konumlanmasını sağlıyoruz.

Vermiş olduğumuz hizmetler içerisinde yer alan online pazar araştırması hizmetimiz dahilinde;

Rakip analizi ile rakiplerin pazardaki payları, kaç adet rakibinizin olduğu, pazarı domine eden rakiplerin dağılımın analizi,

Ürün bazında yapılan hacim araştırması ile satışı hedeflenen ürün ya da ürünlerin, yıllık/ aylık/ dönemsel bazda satış adetleri ile nicelik ve niteliklerinin karşılaştırmalı analizi,

Karlılık araştırmasında, satışı hedeflenen ürün ya da ürünlerin ortalama satış fiyatları, min-max satış fiyat analizleri, satış kanallarının maliyet Hesaplamaları ve değişken maliyetler dahilinde varyasyonlu raporlaması,

Ürün karşılaştırmalı analizde ise, satışı hedeflenen ürün ya da ürünlerin teknik özelliklerinin, pazar yapısına göre karşılaştırılması ve coğrafi pazar yerlerine uygunluğu araştırılmaktadır.

Hedef Pazar Yeri İçin Ürün Analiz ve Raporlaması

Seçilen pazar yerinde, satışa sunulabilecek ürünlerin kararının verilmesi için, ürünlerin detaylı analizlerinin yapılması, lansman ve reklam maliyetlerinin hesaplanması, hedef fiyat, rakip ve pazar payı bilgilerini yorumluyor, detaylı raporlar halinde sizlerle paylaşıyoruz.

Ürün Hazırlığı

Ürün hazırlığı, satışına karar verilen ürün/ ürünlerin doğru adımlar izlenerek listelemesinin yapılması ve satışa hazır hale gelmesinde izlenmesi gereken operasyon ve hesaplamaları içerir. Kısaca, ürün tanıtım içeriklerinin hazırlanması, görsel hazırlıklar ( profesyonel fotoğraflama ile birlikte pazaryerine uygun  görsellerin oluşturulması, video çekimleri), maliyet kalemlerinin çıkarılması ve hesaplamalarının yapılması, paketleme seçeneklerinin değerlendirilmesi ve uluslararası barkodlamalarının yapılması ve benzeri hizmetler şeklinde özetlenebilir.

İhracat

Amerika ve Avrupa’ ya ihracını gerçekleştirecek olduğunuz emtianın, ihracat operasyonuna yönelik belgeler ve prosedürlerle ilgili danışmanlık hizmeti vermenin yanında, talep eden müşterilerin kati ihracatlarına yönelik operasyon sürecini üstleniyoruz.

  • Lojistik operasyonel tercihlerin değerlendirilmesi (hava, deniz, kara)
  • Pazar yeri tercihine göre Vergi mevzuatı konusunda bilgilendirme
  • Depolama tercihleri
  • İhracat sürelerine göre üretim zamanlama
  • Millileştirme hizmetleri
  • Müşavirlik hizmetleri iş ortakları

Online Mağaza Yönetimi

Yukarıda bahsedilen tüm süreçlerde hedef ürünün, hedef pazarda satışının uygunluğu ve operasyon ve maliyet yönetimi gibi araştırma ve analiz alanlarındaki hizmetlerden bahsettik.

Tüm bu süreçlerden sonra satışa hazır hale gelen ürün ya da ürünlerinizi artık müşteri ile buluşturma vakti geliyor.

Mağaza açılışı hem kendi online satış siteniz, hem de online pazar yerlerinden birinde olabilir. Bu noktada ortaya çıkacak ihtiyaçlarımızı farklılık gösterse de her iki durumda da; mağazanızın görsel editörel içeriklerinin oluşturulması, ticaretin hukuki boyutunda yapılması gereken anlaşma ve sözleşmeler, marka tescilinin alınması, ihtiyacınıza yönelik reklam yönteminin kararlaştırılıp reklam yönetiminin yapılması, sosyal medya entegrasyonları, Ceo optimizasyonları, ödeme ve kargo entegrasyonları, tedarik zinciri ve kargo planlamaları, müşterinin tanınması ve mağaza verimliliğinin artırılması ile pazarın ihtiyaçlarını anlamak ve tüketici ihtiyaçlarına doğru yöntemler ile  karşılık verebilmek adına yapılan mağaza raporlamaları, satış kanallarının genişletilmesi gibi önemli aşamaları içerir. 

Satış Sonrası Destek Eğitim Hizmeti 

Rekabetçi değer oluşturmak ve markanızın fark yaratmasını sağlayacak en önemli aşama ise ürünün satışından sonra başlıyor. Satış gerçekleştikten sonra, müşterilerin memnuniyetlerini, talep ya da şikayetlerini sizlere iletebilecek bir platform olması ve gelen mesajlara yapılan hızlı ve çözüm odaklı dönüşler her zaman müşteriler tarafından tercih edilme sebebi olmuştur. Rakiplerden fark yaratılabilecek asıl hizmet, satış sonrası talepleri doğru analiz etmek ve iade politikalarına hakim bir ekip ile doğru yönlendirmeleri yaparak, pazaryerinin yerel saat dilimine uygun  zamanda yapılan geri bildirimlerden geçiyor.

Bu noktada HES Marker ekibi olarak,  müşteri memnuniyetini sağlamanız için, size en uygun müşteri destek programı konusunda sizleri bilgilendiriyor, talepleriniz durumunda satış sonrası destek eğitim hizmeti veriyoruz.

Avrupa Kısa Dönemli Depolama, Gümrük ve Lojistik

Tedarik zincir yönetimi, ürünlerin etkin pazarlaması ve satışı için en önemli halkaları oluşturur. Tedarik zincirinde meydana gelen en küçük ihmaller bile, tüm sürecin aksamasına ve o güne kadar yapılmış tüm pazarlama faaliyetlerinin boşa gitmesine sebep olabilir.

HES Marker ekibi olarak tedarik zincirinde aksama yaşamamanız adına sizler için bu süreci yönetiyor, ihracat kapsamında lojistik ve gümrükleme süreçlerinizle ilgili danışmanlık ve operasyonunuz konusunda verdiğimiz hizmet ile, Avrupa’da ve Amerika’da bulunan depolarımızda ürünlerinizin kısa süreli depolamalarını yapıyor, sizlerin iş yükünü hafifletmeyi hedefliyoruz. Stok yönetiminizde kolaylıklar ve maliyet avantajı sağlıyoruz. Online platformlarda Ürünlerinizin marka tescil hizmetlerini veriyoruz.

Hedef Pazar Ülkede Firma Açma ve Teşvik Yönetimi

Hedefler doğrultusunda pazar araştırması yapılmış, e-ticaret ve satış kararı verilen Avrupa bölgesi ve Amerika’ da firma açılabilmesi için yönlendirme ve destek sağlıyor, yerel hizmet sağlayıcı iş ortaklarımızla müşterilerimize efektif çözümler sunuyoruz.