Gidiyor musunuz? :(

HESmarka, kurumunuzun ihtiyaç duyabileceği birçok konuda hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için size ulaşabiliriz.

Fuar Stand Proje Yönetim Hizmeti

Fuar stand tasarımı ve uygulaması, sürecin birer parçası konumundadır. Fuar stand proje yönetim hizmeti ise, resmin geneline hakim olan bir bakış açısıyla ele alınması gereken, disiplinli bir süreçtir. Fuara katılan bir marka için, stand ziyaretçiler ile iletişimin kurulduğu bir alan olarak önemlidir. Bununla birlikte standın kurulması, bu süreçte fuar organizatörü ile sürdürülmesi gereken iletişim, montaj-demontaj çalışmaları, lojistik sürecinin yönetilmesi gibi birçok önemli konu mevcuttur. Özellikle yurt dışı fuarlarında daha ciddi hale gelen proje yönetimi tarafında, doğru bir çözüm ortağı ile çalışmak birçok ek maliyetten kaçınmak için önemlidir.

Fuar stand proje yönetim hizmeti, projenin brief aşaması ile başlamaktadır. Tasarım fikrinin doğması ile süren fuar proje yönetim hizmetinde, fuar standı yapan firmalar ile marka arasında yakın bir iletişim, başarılı bir sonucun doğmasını sağlayan kriterlerdendir. Tasarım aşamasının proje yönetim sürecinde sözleşmenin oluşturulması, teknik şartnameye uygun bir şekilde tasarımın hazırlanması önemlidir. Buna ek olarak fuar alanının ya da fuar organizatörünün, etkinlikle ilgili belirttiği kurallara ve son tarihlere uygun bir şekilde, izinlerin ve onayların alınması gereklidir. Aylar öncesinden belirlenmiş tarihlere uygun bir şekilde, izinler alındıktan sonra gerekli malzemelerin tedarik edilmesi için sipariş verilmesi, sürecin devamında yer almaktadır. Malzemelerin tedarik edilmesinin ardından, standın tüm öğelerinin üretiminin titiz bir şekilde planlanması ve takip edilmesi gerekmektedir.

Fuar operasyonunda, proje yönetiminin en önemli alanlarından biri de lojistik sürecidir. Hem Türkiye’deki hem de yurt dışındaki fuarlarda, lojistik sürecinin sorunsuz ve planlandığı gibi ilerlemesinde, doğru çözüm ortakları ile çalışan fuarcılık şirketlerini tercih etmek önemlidir. Fuara katılan markalar için, operasyonel sürecin yönetiminde, deneyimli bir çözüm ortağı fark yaratan bir konudur. Risklerin en aza indirilmesi, her ihtimalin düşünülerek, doğru bir zamanlama ile uygulamaya konulması fuar sürecinde dikkate alınması gereken konular arasındadır. Depolama ve lojistik sürecinin yanında, stand uygulamalarında montaj-demontaj adımlarının takibi, malzeme tedariği ve iş gücü yönetimi, bir fuarda doğru bir sonuç almak adına önemli başlıklar içinde yer almaktadır.

Proje yönetiminin son adımı olan stand teslimi süreci, kurulumun tamamlanmasının ardından standın eksiksiz bir şekilde teslim edilmesini kapsamaktadır. Tasarlanan standlar ile, sahadaki uygulamaların uyumu, müşterilerin ekstra isteklerinin ve beklentilerinin karşılanması bu süreçte önemlidir. Fuar öncesinde, organizasyona hazır hale gelmesi gereken standlarda doğabilecek tüm ihtiyaçların profesyonel bir yaklaşımla karşılanması, çözüm üretilmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanması proje yönetiminin bir parçasıdır.

HES Design olarak, fuar stand proje yönetimi alanında 15 yılı aşkın deneyimimizle, farklı sektörlerden birçok marka ile çalıştık. Türkiye ve Almanya’da bulunan merkezlerimiz üzerinden, profesyonel kadromuzla fuar süreçlerinin en iyi şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. Takvime uygun bir zamanlama ile proje yönetimini sağlarken, fuar organizatörleri ve yetkili merciler ile yakın bir şekilde çalışarak, marka için en doğru yönlendirmeyi sağlıyoruz. Fuar operasyonlarında, doğabilecek ek maliyetlerin bilincinde olarak, proje yönetimi sürecinde her adımda markaların yanında oluyoruz. Yurt içi ve yurt dışında birçok fuarda yer almış bir marka olarak, proje yönetimini, fuarcılık hizmetinin en önemli parçası olarak görüyoruz.