Gidiyor musunuz? :(

HESmarka, kurumunuzun ihtiyaç duyabileceği birçok konuda hizmet vermektedir. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için size ulaşabiliriz.

Fuar Stand Tasarım Hizmeti

Fuar stand tasarımları, firmalar için fuarlarda bir showroom konsepti yaratması nedeniyle önemlidir. Sektöre ve fuar alanlarının yapısına göre fuar stand tasarımları, ihtiyaçlara hitap eden bir tasarım geliştirme sürecini kapsar. Stand tasarımı, ürüne ve markaya odaklanabileceği gibi, fuar organizasyonlarına da odaklanabilir. Fuarlarda, yakın sektörlerden yüzlerce markanın yer alması, bir fuar içi rekabet yarattığı için stand tasarımı marka kimliğini ön plana çıkaran önemli konulardandır. Hem bir ofis, hem de bir teşhir alanı konumuna sahip fuar standları, başarılı bir fuar sürecinin gizli kahramanıdır. Fuar organizasyonları öncesinde, mimari yaklaşım ile ele alınması gereken fuar stand tasarımı sürecinde, boyutlandırma ve orantılara dikkat edilerek, tüm öğeler detaylı bir şekilde tasarlanmaktadır. Üretilecek yapı elemanlarının teknik çizimleri, montaj ve diğer unsurlar göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Şık, kaliteli ve dikkat çekici bir görüntüye sahip olması istenen fuar standlarında tasarım, çok yönlü bir yaklaşımla ele alınmaktadır.

Alan kapasitesi, malzeme, ölçü ve diğer konular bir kenara bırakıldığında, fuar stand tasarımında en önemli konu, markanın kimliğini yansıtan bir tasarımdır. Markanın stand fikrini doğru bir şekilde tasarlamak en doğru sonucu verecektir. Markanın fuarda bulunma amacı, vizyonu ve kurumsal kimliğinin detayları, stand tasarımının önemli noktaları arasındadır. Tasarımın detayları, tercih edilen malzemeler, renkler ve kaplamalar genel mimari anlayışla bütünleşen yapıda olmalıdır. Ortaya çıkan sonuç, ziyaretçiyi çekecek, bilgi aktarımını sağlamak adına gerekli zamanın geçirilmesini sağlayacak yapıda olmalıdır. Fuarlarda, bir markanın prestijini ifade eden stand tasarımı, fuar standı yapan firmalar tarafından profesyonel bir şekilde yapılmalıdır.

Ahşap fuar standı ve modüler fuar standı gibi farklı stand türlerinde, markanın ihtiyacını karşılayan, kimliği ile örtüşen tasarımlar fark yaratabilir. Renk, aydınlatma, yerleşim ve diğer noktalara dikkat ederek yaptığımız fuar standı tasarımı çalışmalarında, en önemli konulardan biri de fuar teknik şartnameleridir. Fuar organizasyonu alanında yaptığımız tasarım çalışmalarında, fuar alanının teknik altyapısını inceleyerek yola çıkıyoruz. Modern ve dikkat çekici fuar standı tasarımları ile, binlerce ziyaretçinin dikkatini firmanıza yönlendiriyoruz.

Fuar standı tasarımı nasıl yapılır sorusunun, farklı yanıtları olabilir. Bununla birlikte, özgün bir tasarım kimliğine sahip fuar standları, markanın ürün ve hizmetlerini doğru bir şekilde ifade etmesi ve fuardan daha iyi bir dönüş alabilmesi adına önemlidir. HES Design olarak, fuar stand tasarım hizmetinde 3D modelleme, render ve teknik çizim araçları ile hayal edilen fikirleri tasarıma döküyoruz. Tasarım sürecinde ürünlerin ön planda olduğu, sadeliği ile karmaşıklıktan uzak, merak uyandıran ve ilgi çeken fikirlerle, firmayı ön plana çıkaracak çalışmalar ortaya koyuyoruz.

Fuar standı tasarımı yapan firmalardan farklı olarak, tasarım sürecini işin küçük bir parçası olarak değil, başlı başına bir disiplin olarak görüyoruz. Bu nedenle, yurt içi ve yurt dışı fuarlarda, stand uygulama hizmetini farklı firmalar aracılığı ile yapan şirketler, stand tasarımı için HES Design’ı tercih edebilir. Fuar ve diğer organizasyonlar için ihtiyaç duyulan standlarda, fark yaratan konsept tasarımları çıkarırken, üretim teknik çiziminde profesyonel bir yaklaşımla hareket ediyoruz.